Sveikatos priežiūra
2018-10-30

Sveikatos priežiūra

Vaikų sveikatos priežiūra darželyje rūpinasi dietistas ir Kauno miesto savivaldybės paskirtas visuomenės sveikatos priežiūros specialistas.  Mūsų įstaigoje šias pareigas atlieka Diana Šablauskienė ir Jurgita Naujokaitė.

Dietistas yra atsakingas už vaikų maitinimą. Atsižvelgiant į vaikų maitinimo ypatumus,  dietistas rengia perspektyvinį valgiaraštį 15 -ai dienų . Sudaromas valgiaraštis turi būti patvirtintas įstaigos vadovo ir suderintas su Kauno apskrities valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba. Sudarant valgiaraštį remiamasi Lietuvos higienos norma HN 75:2016.

Maitinimą siekiama organizuoti palankiai vaikų sveikatai. Pilnavertei mitybai yra svarbu, kad būtų subalansuota baltymų-riebalų-angliavandenių kiekiai maisto davinyje, svarbus maisto įvairumas. Taip pat labai svarbu, kad vaikams teikiamame maiste nebūtų neleistinų maisto priedų.

Mūsų įstaigoje vaikai maitinami 3 kartus . 4– 6 metų amžiaus vaikams per parą reikia gauti 1700 kcal. ir baltymų – 55 g, riebalų – 60 g, angliavandenių – 235 g. Pusryčiams vaikai gauna 30 procentų reikalingų kalorijų, pietums – 40 – 45 procentų, vakarienei – 25 – 30 procentų. Dietistas valgiaraštį sudarinėja pagal šias rekomenduojamas paros energijos ir maistinių medžiagų normas. Sudarinėjant valgiaraštį siekiama, kad patiekalai nesikartotų tą pačią dieną ar kelias dienas iš eilės, o daržovių, vaisių, pieno, mėsos, duonos, sviesto, kruopų vaikas gautų kasdien.

Sveikatos priežiūros specialistas rūpinasi vaikų ligų, traumatizmo ir apsinuodijimo profilaktika. Organizuoja švietėjišką veiklą, mokymus darželio bendruomenei ligų atpažinimui ir profilaktikai. Registruoja sveikatos pažymas ir seka ligų eigą visų mokslo metų metu.

Nuorodos