Žiemos sporto šventė "Žiemos olimpiada 2019"

 2019 m. sausio 16 d.  Kauno vaikų darželio „Raudonkepuraitė“  ugdytiniai vyko į Kauno pilies santakos parką, kur vyko žiemos sporto šventė „Žiemos olimpiada 2019“.

 
Trys karaliai

Sausio 5d. „Kiškučių“ grupėje vyko ,,Trijų karalių" rytmetys.   Grupės vaikučiai žiūrėdami filmuką "Trys karaliai" klausėsi  trijų išminčių keliavimo istorijos. Pasiklausę giesmelių ir apžiūrėję nešamas išminčių dovanas, vaikučiai su auklėtoja kreida ant staktos užrašė pirmąsias karalių vardų raides:+K+M+B (Kasparas, Merkelis, Baltazaras). Senovėje buvo tikima, kad užrašius šias raides namai bus apsaugoti nuo piktųjų dvasių. Taip pat  vaikai tą dieną  atsisveikino su eglute, vėliau visi norėjo apsigaubti su Karalių apsiaustais ir prisitaikyti Karaliaus barzdą.

 
Saulyčių Kalėdinė šventė

„Saulyčių“ grupės vaikai ir auklėtojos Erika ir Jurgita gruodžio 19 dieną labai stipriai išsigando išgirdusios trenksmą balkone... Žiūrėkit, staiga šūktelėjo vaikai, Kalėdų senelis atskubėjo. Visiems tai buvo didžiulė staigmena, kai gražiais raudonais rūbais į grupę atskubėjo Kalėdų senelis ir kerinti gražuolė jo padėjėja Snieguolė. Vaikai labai labai apsidžiaugė, šoko, dainavo, deklamavo, o senelis taip pat su snieguole linksminosi, kvatojo, dalino dovanėles ir išmokė keletą stebuklingų žodelių, kurie ypač svarbūs vaikams, tai ačiū, prašau, atsiprašau. Šventėje nestigo vaikiško klegesio ir džiugių emocijų.

 
Kiškučių kalėdinė šventė

Gruodžio 19 dieną „Kiškučių“ grupėje praūžė neregėta negirdėta šventė. Susitikimas su Kalėdų seneliu. Mažieji „Kiškučiai“ pavirto į pasakiškus miško gyventojus: lapę, vilką, kiškučius, meškas, bitę Mają ir voveraites. Nuostabioji šventė užbūrė džiugia nuotaika, o Kalėdų senelio krečiami pokštai įtraukė ne tik vaikučius, bet ir tėvelius bei auklėtojas. Taigi, kaip skambėjo dainelė vaikų lūpose: „Oi šaltuti, tuti tuti, nedaryk man kuti kuti“, taip ir vaikai linkėjo visiems smagių švenčių, nesušalkit ir džiaukitės šventėmis vis kartojo vieni kitiems mažieji „Kiškučiai“.

 
"Sportuojanti mergaitė - būsima olimpietė"

Žiemos pirmąją dieną direktoriaus pavaduotoja ugdymui Lina Vorobjovienė ir neformaliojo ugdymo mokytoja Ingrida Lavinskienė subūrė mergaičių komandą iš "Meškučių" ir "Saulyčių" grupių, dalyvauti respublikiniame festivalyje "Sportuojanti mergaitė - būsima olimpietė", Kauno "Žalgirio" mokykloje.  Festivalyje dalyvavo 24 mergaičių komandos iš Lietuvos ikimokyklinių įstaigų, kurias atlydėjo tėveliai, mamytės ir pedagogai. Visus atvykusius dalyvius pasveikino festivalio organizatorė RIUIKKPA prezidentė Audronė Vizbarienė. Staigmeną visiems padarė netikėtai pasirodžiusi  Kakė Makė, kuri visus pakylėjo su smagia muzikine mankštele. Vėliau komandos sportavo sektoriuose, kuriuose išbandė taiklumo, loginio mąstymo, fizinės ištvermės rungtis. 

 
POEZIJA – TAI RAKTAS Į VAIKŲ KALBINĖS RAIŠKOS PASAULĮ

Taip pavadinta respublikinė ikimokyklinių mokymo įstaigų metodinė valandėlė vykusi baigiantis rudeniui - lapkričio 22 d. Kauno vaikų darželyje „Raudonkepuraitė“. Oraganizatorės, šio darželio direktoriaus pavaduotoja ugdymui Lina Vorobjovienė, logopedė Gitaną Svidraitė, ikimokyklinio ugdymo pedagogė Erika Verenienė, sukvietė koleges bei studentus įvertinti poezijos svarbą, ugdant ikimokyklinio amžiaus vaikų kalbinę raišką bei pasidalinti gerąją patirtimi.

 
Kelionė į Koliažų šalį

Lapkričio 23 dieną, penktadienį, „Nykštukų“ grupėje buvo atidarytos meninės- kūrybinės dirbtuvėlės ugdytiniams ir jų tėveliams „Kas netreikaliga – tas žavu, gražu, galinga“. Jų metu vaikučiai su artimaisiais ,,keliavo traukinuku“ į koliažų šalį, kūrė joje stebuklingus paveikslus. 

 
Pyragų vakaronė

(...) krosnis kūrenas, kibirkštys spraga, šventei močiutė kepa pyragą, turi močiutė mažą anūką, kepa gardutį jam pyragiuką(...). Lapkričio 6 dieną „Kiškučių“ grupėje vyko linksmas nutikimas: vakare visi šurmuliavo, rinkosi į pyragų vakaronę, kuri surengta ne tik paminėti Pyrago dieną, bet ir pabūti kartu, o taip pat tęsti gražią tradiciją, už vaikų rankomis pagamintą pyragėlį aukoti pinigėlius išsipildymo akcijos dalyviams. 

 
Moliūgo diena

Spalio 31d. vaikų darželyje "Raudonkepuraitė" vyko "Moliūgo diena". Muzikė Asta ir kūno kultūros mokytoja Ingrida visus vaikučius ryte pasveikino su "Moliūgo diena" ir pakvietė į šventinį rytmetį. Tą diena vyko daug įvairių atrakcijų.

 
Skrybėlaičių paroda

Spalio 29, lapkričio 9 dienomis darželyje vyksta rudens skrybėlaičių paroda. „Saulyčių“ grupės auklėtojos Jurgita ir Erika nutarė suvienyti visą darželio kolektyvą ir surengti rudeninių skrybėlaičių parodą. Į šią gražią iniciatyvą mielai įsitraukė visos grupės: mažieji „Kiškučiai“ ir jų tėveliai, „Saulytės“, „Nykštukai“ ir priešmokyklinė „Meškučių“ grupė su savo tėveliais. Gražiosios skrybėlaitės visą savaitę puikuosis darželio koridoriuje, tad norintys pasigrožėti, maloniai kviečiame užsukti .

 
Kviečiame!!!

Kviečiame visus spalio 31d. 9.30 val. į pramoginį rytmetį “Moliūgo diena”

Rytmečio programa:

“Meškučių” gr. – Šokių inprovizacijos ir dainos

“Saulyčių” gr. – Sveiko maisto gamyba

“Kiškučių” gr. – Moliūgų dirbtuvėlės

Nykštukų” gr. - Dailės studija

Aprangos kodas: oranžinė spalva

Rytmečio metu aplankysime visas 4 grupes ir išbandysime “Moliūgo dienos” pramogas

 
„Nykštukų“ grupėje įvyko Rudenėlio šventė

Spalio 24d. „Nykštukų“ grupėje įvyko Rudenėlio šventė. Morkytė (muzikos vadovė A. S), Kiškis Piškis (auklėtoja E.Povilaikienė), Ežiukas (studentė Gabija Lukoševičiūtė) kvietė visus grupės vaikučius, „Kiškučių“ grupės mažylius, auklėtojas, savo tėvelius įsijungti į lnksmą vaisių ir daržovių šventę. Jos metu ugdytiniai šoko ir dainavo su savo pačių pasigamintomis karūnomis, deklamavo eilėraštukus, dalyvavo žaismingoje vaisių ir daržovių degustacijoje, stebėjo Kiškio Piškio ir Morkytės derybas bei su Ežiuku fotografavo stebuklingu „fotoaparatu“. 

 
Augalų istorijos – užaugau Lietuvoj

„Saulyčių“ grupės ugdytinės Liepa Rasburskytė ir Ieva Gerulyte su auklėtojomis Erika ir Jurgita dalyvauja Respublikinėje vaikų kūrybinių darbelių parodoje „Augalų istorijos – užaugau Lietuvoj“ 2018m. Parodai mergaitės nupiešė svajonių gėlę iš rankyčių ir padedamos auklėtojų sukūrė pasakėlę apie gėlę, kuri auga ant stebuklingų vaikų rankų, kurios šildo visą mūsų žemelę. Ugdytinės itin džiaugiasi savo darbeliu ir sukurta improvizacine pasakėle, o taip pat galimybe parodyti savo sugebėjimus.

 
Mokėsi sveikos gyvensenos paslapčių

„Saulyčių“ grupės vaikai ne tik pramogavo, bet ir mokėsi sveikos gyvensenos paslapčių, gamino sveikas vaisių salotas, patys savo rankelėmis spaudė obuolių – morkų sultis, kuriomis ne tik vaišinosi, bet ir susipažino su sulčiaspaude, kultūringu elgiasiu prie stalo.

 
Projektas "Magiški kiaušiniai"

Spalio 15 – 26 dienomis „Saulyčių“ grupės ugdytiniai turės unikalią galimybę susipažinti su didžiausiu gamtos stebuklu – gyvybės atsiradimu. Auklėtojos Erika Verenienė ir Jurgita Dabašinskienė kartu su aktyvių tėvelių komanda laimėjo edukacinį projektą „Magiški kiaušiniai“ ir į darželį atkeliavo septyni skirtingi vištų kiaušiniai iš kurių išsiris maži viščiukai.

 
Mūsų darželis užmezgė ryšius su nauju socialiniu partneriu

Šiais metais mūsų darželis užmezgė ryšius su nauju socialiniu partneriu Jonavos lopšeliu-darželiu "Dobilas". Bendradarbiaujant siekiama plėtoti vaikų komunikavimo kompetenciją, kurios vertybinės nuostatos: klausytis, kalbėti išreiškiant save ir bendraujant su kitais. Pedagogų gerosios darbo patirties sklaida, naujų ugdymo metodų taikymas ugdymo procese.

 
Ugdytiniai lankėsi Kauno apskrities viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje

Š.m. spalio  dieną 11 dieną „Nykštukų“ ir „Saulyčių“ grupės ugdytiniai lankėsi Kauno apskrities viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje. Vyresnioji bibliotekininkė R.Klementavičienė su kolege Raminta pristatė vaikučiams interaktyviąsias knygas: „Gamtos metų ratas“, „Jeigu rašysi laišką giriai“, „Peliūnės vasara“. Išmaniojo telefono pagalba atsisiuntus programėlę, ugdytiniai klausėsi tam tikros knygos veikėjų dainavimo, autoriaus skaitomų laiškų vaikams, stebėjo judančius žvėrelius, paukštelius.

 
„Kiškučių“ grupės susitikimas su Gabrieliaus Levickio tėveliu. Traumatologo profesijos pristatymas

2018 metų spalio 9 dieną, 9.30 val. „Kiškučių“ grupėje įvyko mažas netikėtumas. Auklėtojos Erika Verenienė ir Ingrida Matusevičienė norėdamos pradžiuginti vaikus pasikvietė ugdytinio Gabrieliaus Levickio tėtį, kuris dirba traumatologu, papasakoti vaikams apie savo profesiją. Auklėtojų padedamas jis puikiai įjungė mažuosius, kuriuos vis dar persekioja adaptacijos periodas, tačiau vaikai buvo susidomėję, žingeidūs.

 
Rieda ratai rateliukai

2018m. Europos sporto savaitę # Beactive vaikų darželis "Raudonkepuraitė" pradėjo aktyviai. Rugsėjo 24d. Ramybės parke įvyko respublikinis renginys "Rieda ratai rateliukai". Akcija skirta paminėti dienai be automobilio. Labai džiaugemės atnaujintais parko takeliais. Šiais  metais galėjom įveikti daug ilgesnę trąsą, nes visi parko takai yra tinkami važiuoti. Akcijoje "Rieda ratai rateliukai" dalyvavo visos darželio "Raudonkepuraitės" grupės. Vaikai į šventę atvyko ratuoti: su paspirtukais, dviratukais, vežimėliais.  Dalyviai buvo apdovanoti atšvaitukais. Nuotraukos fotogalerijoje.

Akciją organizavo neformaliojo ugdymo kūno kultūros pedagogė Ingrida Lavinskienė ir pavaduotoja ugdymui Lina Vorobjovienė.

 
Gyvūnai aplink mus

Vieną saulėtą 2018 - 09 - 25 -osios dienos rytą „Saulyčių“ grupėje atsitiko įdomus dalykas. Grupėje vyko „Au“ dienelė, skirta paminėti tarptautinei gyvūnų dienai, pasaulinės gyvūnų dienos misija – pagerbti visas gyvūnų gyvybės formas, padėkoti gyvūnams už jų pagalbą mums, meilę, ištikimybę. Todėl į mūsų grupę atvyko šunelis vardu „Gučis“.

 
Kviečiame!

Kauno vaikų darželyje „Raudonkepuraitė“ Rugsėjo 1-osios šventė vyks rugsėjo 3 d. 10 valandą, darželio kieme.Kviečiame visus dalyvauti.

 
Minint tarptautinę Vaikų gynimo dieną

Minint tarptautinę Vaikų gynimo dieną, mūsų darželyje apsilankė neįprasti svečiai. Tai etninės kultūros puoselėtojai, ansamblis „Ainiai“. Darželio kieme jie atliko savo koncertinę programą. Ugdytiniai susipažino ir turėjo galimybę išvysti autentiškus instrumentus, juos apžiūrėti, pabandyti muzikuoti kanklėmis, birbyne, skudučiais ir kitais instrumentais. Taip pat „Ainiai“ vaikams parodė išskirtinę teatralizuotą programą, kuri itin sužavėjo ir privertė nusišypsoti ir suklusti kievieną vaiką. Svečiai mums grojo įvairiais lietuvių liaudies instrumentais, šmaikščiai ir išradingai pasakojo apie lietuvių liaudies papročius ir tradicijas ir taip subūrė minią žmonių, visi liko sužavėti, o aplink aidėjo vaikų klegesys ir šventinė nuotaika.

 
Šokis Žemei 2018

Priešmokyklinė „Meškučių“ grupė dalyvavo tarptautiniame projekte taikai ir vienybei paminėti „Šokis Žemei“ 2018m . Šokio Žemei idėja – vieną dieną, vienu laiku, pasirinktoje vietoje susijungti bendrame šokyje dėl gyvybės Žemėje, dėl mūsų Planetos. Priešmokyklinukai ne tik šoko, bet ir darė įvairias kompozicijas iš balto audinio, kuris simbolizavo mūsų Žemės juostą, saugumą. 

 
Paminint olimpinę dieną

Birželio 12d. paminint olimpinę dieną „Ramybės“ parke vyko sporto šventė „Mes mažieji bėgikai“. "Raudonkepuraitės"  darželio visų grupių vaikai, pedagogai ir keletas tėvelių bėgo olimpinę myliukę (330m.), žaidė su parašiutu ir išbandė savo taiklumą. Po to visi dalyviai buvo apdovanoti sveikuoliškais prizais.

 
Priešmokyklinukų išleistuvės

Gegužės 31 dieną, priešmokyklinė „Meškučių“ grupė šventė ypatingą šventę – išleistuves. Nuo pat ankstyvo ryto darželyje šurmuliavo vaikučiai ir jų tėveliai. Taip vaikai pradėjo švęsti išleistuves. Kiekvienas vaikas ir tėveliai buvo sutikti ir pasveikintas jau prie darželio durų. Po pietų visi rinkosi į grupę šventiniam koncertui. Priešmokyklinukai patys skaitė scenarijų, vedė savo šventę. Vaikai šoko, dainavo, deklamavo. Direktorė kiekvienam priešmokyklinukui įteikė po diplomą, patvirtinantį, kad jie baigė priešmokyklinio ugdymo programą ir palinkėjo sėkmės mokykloje, o taip pat po spalvotą kamuolį, kad niekuomet nepamirštų vaikystės. Pažaidę, padainavę visi skubėjo į kiemą, sodinti gėlių, tai mūsų darželio tradicija, vėliau leidome balionus pririšę sugalvotus norus, ir skubėjome prie stalo vaišintis dideliu tortu. Išleistuvės suteikė visiems vaikams, jų tėveliams, pedagogams ir svečiams daug gerų emocijų. Na, o mes, auklėtojos, Erika ir Jurgita, linkime būsimiems pirmokėliams ištvermės, ryžto, geros nuotaikos, o tėveliams dėkojame už bendravimą ir bendradarbiavimą per visus šiuos metus.

 
2018 M. BIRŽELIO MĖNESIO VEIKLOS PLANAS

2018 M. BIRŽELIO MĖNESIO VEIKLOS PLANAS

 
A. Jakelio žvakių fabrike

2018 – 05 – 23 dieną, priešmokyklinė „Meškučių“ grupė dalyvavo pažintinėje – mokomojoje programoje A. Jakelio žvakių fabrike. Ugdytiniai susipažino su žvakių mirkymo, liejimo, dažymo, dekoravimo procesu taip pat parafino, vaško, parafininės žele, medvilnės ir kitų medžiagų panaudojimu žvakių gamyboje. Proceso eigoje patys ugdytiniai pasigamino žvakes ir jas nusidažė norimomis spalvomis, dekoravo akmenėliais, įvairiais blizgučiais, susipakavo ir pasiruošė kaip dovanėlę namiškiams. Ši ekskursija paliko neišdildomus įspūdžius mūsų priešmokyklinukams, vaikai grįžo laimingi, besišypsantys ir kupini naujų potyrių ir kūrybinės sėkmės. Nuotraukos galerijoje.

 
Teatralizuotos pamokėlės „EILĖRAŠČIAI RAUDONKEPURAITEI“

Š.m. gegužės mėnesį darželyje vyko teatralizuotos pamokėlės „EILĖRAŠČIAI RAUDONKEPURAITEI“. Kauno valstybinio lėlių teatro aktorė Rasa Bartninkaitė vaikams skaitė Ramutės Skučaitės eilėraščius ir žaismingai jų mokė vaikus.

 
Dalyvavymas tarptautiniame projekte „Kamuolio diena 2018“

Gegužės mėnesį „Meškučių“ ir „Saulyčių“ grupių ugdytiniai su auklėtojomis Erika Vereniene, Jurgita Dabašinskiene ir neformaliojo ugdymo ( kūno kultūros ) mokytoja Ingrida Lavinskiene dalyvavo tarptautiniame projekte „Kamuolio diena 2018“ . Ugdytiniai ir auklėtojos šią dieną buvo nusiteikę itin sportiškai ir pasiėmę kamuolius aktyviai žaidė komandinius žaidimus, sportavo, skandavo pačių sugalvotus šūkius, bei visaip miklino rankutes varinėdamiesi kamuolį. Šio projekto tikslas – netradiciškai paminėti pasaulinę judėjimo sveikatos labui dieną, ir skatinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų fizinį aktyvumą, judėjimo svarbą ir naudą. „Kamuolio diena“ suteikė daug gerų emocijų ir suartino ne tik vaikus, bet ir pedagogus. Nuotraukos fotogalerijoje.

 
Robotukas – Tukas

Vieną gegužės savaitę, į svečius pas „Meškučių“ ir „Kiškučių“ grupės vaikus atvažiavo garsusis vaikų draugas humanoidas robotukas – Tukas. Jis pats vedė programą, o jam padėjo jo šeimininkas Vilmantas. Vaikai sužinojo iš kur atkeliavo Tukas, kiek jam metų, ką jis labiausiai mėgsta, žaidė su Tuku futbolą, krepšinį, šoko „Ančiukų“ šokį, Taip pat robotukas pamėgino parašyti žodelį mama ir jam tai puikiai pasisekė. Šios edukacinės programos tikslas – supažindinti vaikus su nepakartojamu, įdomiu ir paslaptingu robotų pasauliu, sudominti ir paskatinti juo domėtis nuo pat mažens, pajausti dirbtinio intelekto stebuklą ir galimybes. Nuotraukos galerijoje.

 
Svečiavosi Kauno viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus bibliotekininkės

Gegužės 16 dieną darželyje svečiavosi Kauno viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus bibliotekininkės, kurios išpildė darželio gimtadienio proga žadėtą dovaną.Tai buvo edukacinis užsiėmimas,kurio metu vaikai galėjo stebėti kaip gaminami ženkliukai su vaikų nupieštais piešinėliais.Visą savaitę vaikai piešė ,spalvino piešinėlius, iš kurių buvo pagaminti ženkliukai. Visi darželio vaikai pasipuošė savo sukurtu ženkliuku. Nuotraukos fotogalerijoje.

 
Atvirų durų savaitė Kauno švietimo įstaigose „Darželiai kviečia“

Maloniai kviečiame šeimas, namuose auginančias mažamečius vaikus, pasinaudoti puikia proga susipažinti su mūsų ugdymo įstaigos veikla, erdvėmis, personalu gegužės 14 - 18 dienomis.

 
GEGUŽĖS MĖNESIO VEIKLOS PLANAS

GEGUŽĖS MĖNESIO VEIKLOS PLANAS

 
Aktyvus bendradarbiavimas su Vakarės Navickaitės šeima „Meškučių“ ir „Saulyčių“ grupėse

2018 – 04 – 24 dieną priešmokyklinėje „ Meškučių “ grupėje vyko nepaprastas sujudimas. Ugdytinės Vakarės Navickaitės mamytė kartu su savo kolege iš Kauno kolegijos, visuomenės sveikatos specialiste, mums atvyko papasakoti apie rankų higieną. Vizito tikslas – supažindinti vaikus su tinkama rankų higiena. Mamytė atvyko pasiruošusi pravesti edukacinę valandėlę ir su savimi atsivežė daug nematytų ir įdomių daiktų.

 
Į svečius užsuko Dr. Jono Basanavičiaus

2018 – 04 – 17 Priešmokyklinėje „ Meškučių ” grupėje vyko neįprasta ryto rato veikla. Į svečius užsuko vienos ugdytinės tėvelis, Dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnybos karys ir pristatė savo profesiją vaikams. Jorilės Rimkutės tėtis pasakojo apie pirmąją pagalbą susižeidus, veiklos metu vaikai galėjo pasimatuoti kario šalmą, apžiūrėti medicininę kuprinę, taip pat vyko ir praktinė veikla. Netikru krauju išsidažę žaizdas imitavome sužeidimus ir mokėmės jas sutvarstyti, apibintuoti. 

 
Tėveliams: atvirų durų dienos vaikų darželyje „RAUDONKEPURAITĖ“

Balandžio 17 – 18 d. darželyje „Raudonkepuraitė“ rengiamos atvirų durų dienos „Labas, Raudonkepuraite“. Jų metu tėveliams bus suteikta galimybė susipažinti su įstaigos veikla, vaikų maitinimu, darželio aplinka, pabendrauti su pedagogais. Bus atsakyta į visus jiems rūpimus klausimus.

 
Veiksmo savaitėje BE PATYČIŲ 2018

Kiškučių grupė dalyvavo „Veiksmo savaitėje BE PATYČIŲ 2018“, kuri darželyje vyko kovo 12-16 dienomis. Grupėje buv organizuojamos veiklos, kurios aiškiai parodė nepritarimą vykstančioms patyčioms. Kuo daugiau tokių nepritariančių bus, tuo sunkiau patyčių iniciatoriams bus tęsti šį skaudinimą ir tai padės mažinti patyčių paplitimą.

 
šventinis rytmetys "Myliu Lietuvėlę"

Kovo 9 dieną darželyje vyko šventinis rytmetys "Myliu Lietuvėlę" Šventinį rytmetį vaikai papuošė deklamuojamais eilėraščiais, kuriuos skyrė savo gimtajam kraštui - Lietuvai, visi draugėje paminėjo Nepriklausomos Lietuvos atkūrimo šventę.

 
Pavasario alėja

Kovo 19-31 d. "Kiškučių" grupės dekoruotas margutis dalyvauja visuomeninės organizacijos "Vieningas Kaunas" organizuotame konkurse - parodoje "Pavasario alėja" .

 
Mano gimtinė - Lietuva 2018

Kovo 9 dieną "Kiškučių" grupės ugdytinė Ventė Daukšaitė dalyvavo Lapių pagrindinėje mokykloje ikimokyklinio ugdymo įstaigų ugdytinių meninio skaitymo konkurse "Mano gimtinė - Lietuva 2018. Ventė deklamavo O. Mončienės eilėraštį "Manoji Lietuva"

 
Taiklioji ranka

2018m. kovo mėn. Kauno vaikų darželis "Raudonkepuraitė" dalyvavo Respublikiniame ikimokyklinių įstaigų Trikrepšio festivalyje, kuris skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti.
Tikslas - perteikti vaikams pergalės už Lietuvą dvasią "kovojant" trikrepšio aikštelėse. Ta proga darželyje kovo 13 d. neformaliojo ugdymo kūno kultūros mokytoja Ingrida Lavinskienė suorganizavo krepšinio sportinę pramogą "Taiklioji ranka". 

 
Kaziuko mugė

2018 metų kovo 8 dieną, „Saulyčių“  grupėje šurmuliavo šventinė nuotaika, nes – vyko Kaziuko mugė. Keletą savaičių ugdytiniai darė įvairius darbelius, kuriuos vėliau ir pardavinėjo mugėje. Kas pirko už euriuką, o kas už šypseną ar saldainiuką. Visiems smagu buvo ne tik parduoti, bet ir spėti įsigyti patinkantį darbelį. Pirkėjus su plačiomis šypsenomis ir skambančia muzika pasitiko ikimokyklinio ugdymo pedagogės Jurgita Dabašinskienė ir Erika Verenienė. 

 
UŽDAROMOS VISOS DARŽELIO GRUPĖS

MIELI TĖVELIAI, 

DĖL DIDELIO VAIKŲ SERGAMUMO  GRIPU IR ŪVKTI LIGOMIS, pagal tėvelių pateiktą informaciją šiuo metu serga apie 37% vaikų, 

UŽDAROMOS VISOS DARŽELIO GRUPĖS Š.M. VASARIO 12-15 DIENOMIS.

Prašysime visų informacijos apie vaikų sergamumą vasario 15 dieną, kad galėtume planuoti ugdomąjį procesą nuo vasario 19 dienos. 

VISIEMS LINKIU GREIČIAU PASVEIKTI IR GRĮŽTI Į DARŽELĮ

 
Pramogėlė – gaminu Tau, Lietuva.

Šio vasario mėnesio popietę „Saulyčių" ir „ Meškučių " grupių vaikai su auklėtojomis Jurgita Dabašinskiene ir Erika Vereniene gamino trispalvius skanumynus.

 
Pakvietė tėvelius į pyragų vakaronę

Lapkričio mėnesį Kiškučių" grupės vaikučiai pakvietė tėvelius į pyragų vakaronę. Vakaro metu vaikučiai parodė parengtą programėlę, vaišino savo pagamintu  pyragu.Vakaronės metu tėveliai suaukojo pinigėlius kuriuos nusprendėmė paaukoti projektui Šypsenos, kurios padeda sveikti". Visa Kiškučių" grupės bendruomenė džiaugiasi nors maža dalele pasidalintu savo gerumu ir gauta padėka.

 
Tėvų linija

Mieli tėveliai, jau veikia telefoninė tėvų linija.Paskambinus telefonu teikiama informacija įvairiais vaikų auklėjimo ir ugdymo klausimais.Telef.880090012

 
TOP darželiai

Ačiū visiems balsavusiems už mūsų darželį respublikiniame konkurse TOP-ugdymo įstaigos. Mūsų darželis užėmė garbingą II vietą.

 
Vaikas vaikui

Norime pasidžiaugti, kad mūsų darželio ugdytiniai dalyvavo Kauno apskrities viešosios bibliotekos projekte „Vaikas vaikui“ ir prisidėjo kuriant pasakėlių animacijas. Projekto metu buvo surengtos aštuonios kūrybinės stop kadro animacijų kūrimo dirbtuvės, kuriose dalyvavo daugiau negu 200 vaikų Kaune ir Kauno regiono bibliotekose. Kartu su Kauno kino teatro „Romuva“ edukatoriais buvo sukurta 40 animacijų pagal vaikų pasirinktas knygas. Šios sukurtos animacijos, tai nauja ir žaisminga skaitymo skatinimo forma-vaikai dalinasi, kokias knygas jie perskaitė ir kokias pataria perskaityti savo draugams.

Mųsų darželio ugdytiniai prisidėjo kuriant šias animacijas: „Baisieji Alano dantys“, „Raudonas kamuolys“, „Sniego senis ir sniego šunelis“, „Sviedinukas greituoliukas“, „Viena žiemos diena“.

Animacijas galima pamatyti vaikai.kvb.lt tinklapyje htt://vaikai.kvb.lt/node/3441

  Ačiū mūsų partneriams Kauno viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriui už puikias vaikų emocijas ir galimybę atskleisti vaikų kūrybinius gebėjimus.

 
Helovinas

Spalio 31-oji ypatinga diena, šią dieną po pasaulį sklando vėlės, geros ir piktos, mielos ir šiurpios. Priešmokyklinukai jau daug žino kaip švenčiama vaiduoklių šventė, kokias kaukes galima pasigaminti ir ką galima gąsdinti,o su kuriais vaikučiais reikia elgtis labai atsargiai ir jų neišgąsdinti. Grupėje tą dieną vaikai gamino kaukes ir voratinklį, vaišinosi „vaiduokliukais“ ir pasakojo „baisias“ istorija.

 
Lietuvos sporto muziejuje

   Spalio 17 dieną priešmokyklinukai lankėsi Lietuvos sporto muziejuje. Vaikai susipažino su sporto istorija, sužinojo apie Lietuvos olimpiečius ir įžymius sportininkus.

 
Rudens spalvos

Kauno apskrities viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius surengė knygų parodą „Nykštukų“ ir „Saulyčių“ grupių vaikams pavadinimu „Rudens spalvos“.Vaikai gali skaityti, vartyti knygeles ar klausyti auklėtojos skaitymo gamtos, metų laikų ir kitomis temomis.

 
Projektas

Priešmokyklinės „Meškučių“ grupės ir ikimokyklinės „Kiškučių“ grupės vaikai dalyvavo Kauno Apskrities viešosios bibliotekos projekte „Vaikas -vaikui“. Vaikai piešė piešinėlius iš kurių buvo konstruojami animacinio filmuko kadrai.Vaikai galėto pamatyti judančius savo pieštus herojus. Vaikai pirmą kartą dalyvavo tokiuose užsiėmimuose, todėl patyrė daug įspūdžių, buvo susidomėję ir džiugūs.

 
Dantukai

Rugsėjo 29 dieną „Kiškučių“ grupėje vyko programos „Kauno vaikai šypsosi“ atridarymo šventė, kurios tema -„Sveiki dantukai. „Linksmasis dantukas pakvietė vaikučius į „Sveikų dantukų karalystę“, kurioje sekė pasakėlę, visi kartu dainavo, šoko, mokėsi kaip taisyklingai išsivalyti dantukus.Visi vaikai gavo dovanėlių: po dantų šepetėlį, dantų šepetėlio laikiklį ir dantų valymo kalendorių.

 
Pirmoji pagalba

 Penktadienį į darželį atvyko greitosios pagalbos automobilis. tačiau ne dėl pagalbos, o suteikti žinių vaikams apie greitosios pagalbos darbą. Paramedikas Antanas supažindino vaikus su medikų darbu, kokiu numeriu reikia skambinti ištikus nelaimei, kokių veiksmų reikia imtis kol atvyks medikai.Vėliau vaikai galėjo apžiūrėti greitosios pagalbos automobilį. Vaikai buvo smalsūs, aktyvūs ir linksmi.

 
Tėvelių susirinkimai

Tėvelių susirinkimų grupėse data ir laikas:

1. „Kiškučių“ grupėje- rugsėjo 25 dieną, 17.30 valandą

2.„Nykštukų“ grupėje-rugsėjo 27 dieną, 17.30 valandą

3. „Saulyčių“ grupėje-rugsėjo 28 dieną, 17.30 valandą

4. „Meškučių“ priešmokyklinėje grupėje-spalio 10 dieną, 17.00 valandą.

 
Reida ratai rateliukai

   Rugsėjo 20 dieną darželinukai įsijungė į Respublikinę ikimokyklinių įstaigų akciją , skirtą dienai be automobilio, „Rieda ratai rateliukai“. Dalyvavo „Kiškučių“, „Saulyčių“, „Meškučių“ grupių ugdytiniai. Vaikai kartu su auklėtojomis vyko į Ramybės parką, kuriame organizatoriai pasakojo vaikams apie ekologiškas susisiekimo priemones, saugų eismą kelyje, o vaikai mokėsi saugaus važiavimo dviračiais ir paspirtukais.

 
Muzikos kampelis

   Auklėtoja Edita sukūrė nepaprastą muzikinį kampelį vienoje vaikų pavėsinėje darželio kieme. Panaudodama nereikalingas tuščias skardines, atitinkamai jas paruošusi sukūrė nuostabiai skambantį muzikos kampelį. Vaikai daužydami pagaliukais išgauna įvairius garsus ir bando juos sulieti į bendrą muziką. Gaunasi įvairiai, ir smagiai, ir triukšmingai, bet juk toks ir yra garsų pasaulis. Ši priemonė ypač mėgstama vyresniojo amžiaus vaikams.

 
Meistrelio dirbtuvėlės

   Meistrelio dirbtuvėlės jau veikia. Auklėtojos kartu su vaikais visą vasarą rinko įvairias medžiagas vaikų darbeliams, kai kurias atradome net pačiame darželio kieme. Dabar vaikai jau gali dėlioti  ornamentus iš akmenukų, piešti ant medžio gabalėlių, žaisti konkorėžiais, verti karolius naudojant įvairiaspalves virveles ir t..t. Vaikams labai patinka platus stalas ant kurio galima išsidėlioti daug žaislų, žaisti kartu su draugais, piešti. Ugdytiniai savarankiškai pasirenka norimą veiklą, patys išsirenka medžiagas. Ant kabyklos labai patogu pasikabinti nereikalingus rūbelius, kuprines. Meistrelio dirbtuvėles kasmet atnaujinsime stebėdami mėgstamas vaikų veiklas.

 
Šokis žemei

„Meškučių“ grupės ugdytiniai su muzikos mokytoja Lina dalyvavo Tarptautiniame socialiniame , kūrybiniame projekte „Šokis žemei 2017 “. Projekto metu buvo pasakojama apie gyvybę, gamtos grožį, saugojimą.Vaikai siekė judesiu interpretuoti augmeniją, paukščius, perteikti džiaugsmą ir rūpestį gamta.Pasaulinę žemės dieną 2017 m. kovo 20 d. 12 val. visi projekto dalyviai dovanojo šokį žemei.

 
Išjungiamas šildymas

Šiandien, gegužės 3 dieną, darželyje atjungiamas šildymas!

 
Amatų dirbtuvės

   Kovo mėnesį „Kiškučių“ grupė virto didelėmis įvairių amatų dirbtuvėmis. 2 savaites vaikai lipdė, pynė, vėrė, gamino margaspalves gėles, piešė įvairius paveikslėlius. „Kaziuko mugė“ grupėje vyko kovo 17 dienos popietę. Į mugę vaikučių pakviesti gausiai susirinko ugdytinių tėveliai, močiutės, seneliai, broliai ir sesės. Grupėje šurmuliavo, prekiavo savo gaminiais, apsipirkinėjo tėveliai ir draugai.

 
Savaitė „Be patyčių“

   Kauno vaikų darželyje „Raudonkepuraitė“ veiksmo savaitė „Be patyčių“ vyko kovo 20-26 dienomis, kiekviena diena buvo suplanuota ir numatyta iš anksto. Savaitės renginį įstaigoje organizavo vyresnioji auklėtoja Ingrida Matusevičienė. Grupėse vyko pokalbiai, diskusijos draugystės, patyčių temomis. Vaikai klausėsi apsakymų, kūrinėlių, mokėsi patarlių, priežodžių apie draugystę, draugų santykius. Kiekviena grupė išsirinko draugiškiausią grupės draugą, prisidėjo prie bendros draugystės knygos kūrimo.

 
Velykos

      Kiekvieną pavasarį į mūsų namus pasibeldžia graži šventė Šv. Velykos.Velykas atšventus, po savaitės, užbaigiame šventes mažosiomis velykėlėmis-Atvelykiu.Smagiai atšvęsti ir užbaigti gražiausią pavasario šventę susibūrė „Kiškučių“ ir „Nykštukų“ grupių ugdytiniai.Buvo surengtos estafetės, dainuojamos dainelės, deklamuojami eilėraštukai, žaidžiami žaidimai.

 
Ledo arenoje

Vasario 12 dieną „Nykštukų“ ir „Meškučių“ grupių vaikai kartu su tėveliais čiuožinėjo Akropolio Ledo arenoje. Veiklą organizavo pedagogės Lina Vorobjovienė ir Ingrida Lavinskienė. Ačiū tėveliams už bendradarbiavimą dalyvaujant Respublikiniame projekte „Žiemos olimpiada 2017“.

 
Adresas

Nuo 2017 metų vasario 8 dienos keičiasi darželio elektroninio pašto adresas

darzelis@rkepuraite.lt

 
Žiemos olimpiada

   Sausio 11 dieną trys darželio grupės vyko į Kauno Draugystės parką ir surengė Žiemos olimpiadą. Vaikai žaidė ledo ritulį, rungėsi estafetėse ir čiuožinėjo nuo kalniukų. Olimpiadą organizavo pedagogės: Lina Vorobjovienė, Ingrida Lavinskienė.

 
Žaidimai su sniegu

Kaip smagu, kad pasnigo! Visi darželio vaikai džiaugiasi pirmuoju sniegu, smagu slidinėti, čiuožinėti ir žaisti darželio kieme.

 
Mitybos lėkštė

Visuomenės sveikatos specialistė Greta Rulinskaitė priešmokyklinukams pravedė renginį pavadinimu „Maitinkis sveikai“. vaikai buvo supažindinti su mitybos lėkšte ir joje pateiktomis mitybos grupėmis. Išanalizavo kokių maisto produktų reikia valgyti daugiausiai, kad vaikai būtų sveiki ir stiprūs,

 
Raudonkepuraitės Gimtadienis

DĖMESIO,

   Rytoj, spalio 19 dieną, darželio kieme, 11 valandą organizuojame šventinį rytmetį „Raudonkepuraitės gimtadienis“. Kviečiame visus kartu su mumis padainuoti, pašokti ir pasidalinti puikia nuotaika!

 
Koncertas

   Spalio 12 dieną darželio ugdytinė Monika Gaigalaitė dalyvavo Kauno miesto talentingų vaikų festivalyje „Giedu Tau, mano angele“. Už drąsą ir puikų pasirodymą, mergaitė buvo apdovanota garbės raštu. Moniką parengė meninio ugdymo mokytoja Lina Vorobjovienė.

 
kine

   Spalio 7 dieną priešmokyklinukai lankėsi FORUM CINEMA kino teatre ir žiūrėjo animacinį filmą „Gandrų siuntų tarnyba“. Filmas vaikams patiko, ugdytiniai grįžo puikios nuotaikos ir pilni įspūdžių.

 
bibliotekoje

   Rugsėjo 30 dieną priešmokyklinukai lankėsi Kauno viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje.Vaikai susipažino su knygų gausa ir įvairove, įdėmiai klausėsi bibliotekininkės pasakojimo kaip atsiranda knygutės, kaip reikia jas saugoti, kaip tapti pavyzdingais bibliotekos lankytojais. Vaikams patiko vartyti knygeles, klausyti pasakojimo, kartu padiskutuoti, pabendrauti.

 
Rieda ratai rateliukai

   Rugsėjo 20 dieną Ramybės parke darželinukai dalyvavo akcijoje „Rieda ratai rateliukai“, skirtoje paminėti Tarptautinę dieną be automobilio. Akcijos metu meninio ugdymo mokytoja Lina ir neformaliojo ugdymo mokytoja Ingrida supažindino vaikus su ekologiškomis susisiekimo priemonėmis, saugaus eismo taisyklėmis kelyje, skatino vaikų fizinį aktyvumą dviračių ir paspirtukų trasoje. Akcijos metu buvo išrinkta „ratuočiausia“„Kiškučių“ grupės mamytė ir „ratuočiausia“ „Nykštukų“ grupė. Ačiū visiems tėveliams, padėjusiems aprūpinti vaikučius transporto priemonėmis.

 
sporto šventė

Birželio 4 dieną darželio ugdytiniai dalyvavo Kauno apskrities tradicinėje sporto šventėje, kuri buvo skirta Vaikų gynimo dienai, Olimpinei dienai bei Tarptautinei gamtos apsaugos dienai paminėti. Vaikai dalyvavo olimpinės myliukės 333 metrų bėgimo rungtyje, įveikiant 5 įvairius sportinių žaidimų etapus. Šventė vyko Ąžuolyno parke.

 
Mes mažieji bėgikai

   Gegužės 19 dieną Ramybės parke neformaliojo ugdymo mokytoja Ingrida Lavinskienė organizavo sporto šventę „Mes mažieji bėgikai“, kuri buvo skirta Olimpinei dienai paminėti.Šventės uždaviniai:

1.Skatinti vaikus bėgioti, sportuoti, domėtis sveika gyvensena,

2.Skeisti olimpines idėjas bendruomenėje,

3.Atrinkti vaikus į Kauno apskrities tradicinę sporto šventę.

   Vaikai bėgo mažąją olimpinę myliukę 333 metrų. Geriausi bėgikai bus atrinkti dalyvauti Kauno apskrities tradicinėje sporto šventėje birželio 4 dieną.

 
knygos vaikams

Gegužės 23 dieną darželyje lankėsi atstovai iš labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“. Atstovai papasakojo vaikams kaip atsiranda knygos, kaip kuriamos pasakos ir padovanojo darželiui 9 lietuvių autorių knygeles. Grupės draugiškai išsidalino knygeles, atsižvelgdamos į turinio sudėtingumą ir prižadėjo jas visas perskaityti.

 
T.Ivanausko zoologijos muziejuje

„Saulyčių“ grupės ugdytiniai tęsia pažintį su savo gimtuoju miestu. gegužės 10 dieną ugdytiniai lankėsi T.Ivanausko Zoologijos muziejuje.Vaikai turėjo įvėikti užduotį: atpažinti kuo daugiau gyvūnų ir juos pavadinti.Vaikams gerai sekėsi, todėl paprašė auklėtojos organizuoti kitą ekskursiją, pažiūrėti gyvų gyvūnų Lietuvos Zoologijos sode.

 
Atsisveikinimas su Kroatais.

Gegužės 18 dieną priešmokyklinukai paskutinį kartą kalbėjosi su draugais iš Kroatijos.Ugdytiniai padainavo draugams dainelę „Iškelsiu vėliavėlę“, palinkėjo vieni kitiems sėkmės ir atsisveikino: SUDIE-GOODBYE-DOVIDENJA. Tuo pabaigėme tarptautinį projektą „Say hello to the world“.

 
Jakelio žvakės

Gegužės 17 dieną priešmokyklinukai keliavo į „Žvakių fabriką“, kuriame išgirdo žvakių atsiradimo istoriją, susipažinio su žvakių gaminimo būdais,patys pasigamino po savo žvakelę.Vaikai patyrė daug džiugių emocijų ir praplėtė žinias.

 
Anketa vidaus audito

Mieli tėveliai,

Kviečiame dalyvauti anketinėje apklausoje vykdant giluminį auditą darželyje ir padėti mums gerinti informacijos perdavimo būdus.Įsivedę nuorodą rasite anketinius klausimus AČIŪ!

http://apklausa.lt/f/tevu-apklausa-darzelio-isivertinimas-2016-vhpdf63.fullpage

 
su Kroatais

   Gegužės 11 dieną priešmokyklinukai kalbėjo su draugais iš Kroatijos tema „Aš ir mano šalis“. Pokalbio metu ugdytiniai pristatė parengtą plakatą, kuriame atsispindėjo mūsų šalies simboliai, didžiausi miestai bei įžymios vietovės.Vaikai įsiminė angliškus ir kroatiškus žodžius: šalis-country-zemlja, sostinė-capital-glavni, prezidentas-president-predsjednik, himnas-anthem-himna.

 
Projektas

„Kiškučių“grupės vaikai gegužės 2-9 dienomis grupėje vykdė projektą „Aš kuriu, vaidinu, improvizuoju“.Projekto pabaigoje vaikai pakvietė tėvelius į projekto užbaigimo programėlę „Mažieji aktoriukai“. Vaikai suvaidino pasakėlę „Pirštinė“ su savo pačių pasigamintais personažais, kartu su tėveliais žaidė muzikinius improvizacinius žaidimus, visi kartu sukūrė pieštų gėlių puokštę.

 
Su Kroatais

Balandžio 20 dieną priešmokyklinukai kalbėjosi su draugais iš Kroatijos tema „Aš ir mano miestas“.Pokalbio metu ugdytiniai pristatė savo miesto simbolius, žymias vietas, padainavo draugams dainelę „Miestas-Kaunas“.Ugdytiniai įsiminė naujus žodžius anglų ir kroatų kalbomis: Vėliava-Flag-Zastava, Herbas-Coat or arms-GRB, Žymi vieta-Marks place-Oznake mjesto.

 
Bibliotekoje

Balandžio 19 dieną „Nykštukų“ grupės vaikai su auklėtojomis aplankė Kauno vaikų literatūros muziejų, esantį Donelaičio gatvėje. Vaikai dalyvavo edukacinėje tetralizuotoje pamokoje. Jos metu sužinojo kaip buvo rašomos knygos, klausėsi Juliaus Kaupo pasakos „Daktaras Kripštukas pragare“, kurią išradingai sekė fėja Vilmėja, stebėjo stebuklingą spintą, apžiūrėjo kūrybines dirbtuves ir pasakų veikėjų drabužinę, kurioje galima pasimatuoti bet kokio personažo drabužius, kaukę. „Nykštukų“gupės vaikai tikrai nepamirš stebuklingo Vaikų literatūros pasaulio!.

 
Bibliotekoje

Balandžio 14 dieną „Saulyčių“ grupės vaikai lankėsi Kauno bibliotekos vaikų literatūros skyriuje. Vaikus pasitiko bibliotekininkė Regina Klementavičienė. Ji papasakojo vaikams kokios knygos gyvena jų skyriuje. Parodė senas knygas, kurioms daugiau nei 30 metų ir pačias naujausias, dar kvepiančias dažais, knygeles. Vaikai turėjo galimybę palaikyti savo rankose pačią sunkiausią knygą, sveriančią beveik 2 kg., lygino didžiausią ir mažiausią knygas. O kur dar knygelės su paslaptimis, užduotėlėmis,knygos-dėlionės, elektroninės knygos bei knygos su erdvinėmis iliustracijomis. Vaikų pagrindinis klausimas buvo „Kaip galima tapti bibliotekos lankytoju?“.Bibliotekininkė Regina kvietė visus vaikučius apsilankyti bibliotekoje kartu su tėveliais ir užpildyti paraiškas. Laikas bibliotekoje prabėgo labai greitai,o įspūdžiai liko dar ilgam.

 
Mes rūšiuojam

   Balandžio mėnesį „Nykštukų“ grupėje vyko projektas „Puoškime žemę“.Jo metu vaikai daug sužinojo apie atliekų rūšiavimą, kūrė iš antrarūšių atliekų žiūronus, kirmėlaites ir daugelį kitų darbelių. Vaikai mokėsi rūšiuoti atliekas į tam skirtas dėžes :plastiką, popierių, stiklą, tvarkė darželio kiemą: šlavė vaikščiojimo takelius, grėbė lapus. Tegul mus supanti aplinka būna švari.

 
Velykos „Nykštukų“ grupėje

   Kovo 29 dieną „Nykštukų“ ir „Kiškučių“ grupių vaikai sulaukė Velykinės staigmenos. Į Velykų šventę pas mažuosius atbildėjo Velykų kiškis, Velykė ir vištelė Kudakšė. Suvaidinta linksma istorija, dainelės ir žaidimai-rateliai nuskaidrino visų nuotaiką. Margučių gausa, saulutės spinduliai lepino kiekvieną ritinėjantį kiaušinius darželio kieme. Ką jau bekalbėti apie puikų šventinį stalą...

Ačiū visiems, padėjusiems pajausti linksmų švenčių dvasią!

 
Lopšinių vakaras „Kiškučių“ grupėje

    Kovo 15 dieną „Kiškučių“ grupės vaikučiai pakvietė tėvelius į lopšinių vakaronę. Vakaronės metu skambėjo ne tik vaikučių dainuojamos lopšinės, bet ir smuiku atliekama lopšinė. Kūrinį atliko grupės ugdytinio Adomo sesutė. Pati smagiausia vakaronės dalis, tai vaikų supimas. Vakarą užbaigė tėvelių dainuojama lopšinė.

 
Dėl atlyginimo

   Mieli tėveliai, nuo 2016 metų balandžio mėnesio 1 dienos keičiasi atlyginimo mokėjimas už vaikus, lankančius darželio priešmokyklinio ugdymo grupę. Kauno miesto savivaldybės taryba priėmė naują sprendimą „Dėl Kauno miesto savivaldybės tarybos 2012 m. vasario 23 d. sprendimo Nr.T-83 „Dėl atlyginimo dydžio už vaikų, ugdomų pagal ikimokyklinio ir (ar) priešmokyklinio ugdymo programas, išlaikymą nustatymo ir mokėjimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo.

Pakeistas 3 punktas , kuris išdėstytas sekančiai: „Atlyginimas už vaikų, ugdomų pagal priešmokyklinio ugdymo programas, išlaikymą yra atlyginimas už maitinimą“. Tai reiškia, kad už vaikus, kurie lanko priešmokyklinio ugdymo grupę reikės mokėti tik maitinimo mokestį, nereikės mokėti mokesčio už ugdymo sąlygų tenkinimą.

Visas dokumentas pateiktas svetainės skyriuje „Teisės aktai“.

DĖL PRIIMAMŲ VAIKŲ PRIORITETŲ

Tarybos sprendimu nuo šių metų rugsėjo 1 dienos į darželį antru prioritetu bus priimami  rotuojamų (perkeliamų) karių vaikai, pasiūlyti Savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus.

 
Taiklioji ranka

Darželio ugdytiniai ir pedagogai kovo mėnesį įsijungė į Respublikinį ikimokyklinių įstaigų Trikrepšio festivalį, skirtą Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Festivalio tikslas-perteikti vaikams pergalės už Lietuvą dvasią „kovojant“ trikrepšio aikštelėse. Ta proga darželyje kovo 10 dieną neformaliojo ugdymo mokytoja Ingrida Lavinskienė organizavo visų grupių sportinę pramogą „Taiklioji ranka“. Pramogoje dalyvavo 47 vaikai, 5 pedagogai ir 4 studentės. Vaikai atvyko pasipuošę lietuviška atributika.Sportinės pramogos metu vaikai žaidė judriuosius žaidimus, estafetes, o vyresnieji dalyvavo konkurse „Taiklioji ranka“. Vaikai mėtė kamuolį į krepšį ir taikliausieji užėmė prizines vietas.

Priešmokyklio ugdymo „Meškučių“ grupėje sėkmė lydėjo mergaites:I-mą vietą užėmė Aistė Raulynaitytė, II-vietą Mėta Mickevičiūtė, III-čią Domantas Augutis.

„Saulyčių“ grupėje geriau sekėsi berniukams: I-mą vietą užėmė Kipras Venckus, II-ą Vilius Ramoškevičius, II-čią vietą laimėjo Benas Jurėnas.

„Nykštukų“ grupėje taikliausi buvo taip pat berniukai:I-ą vietą laimėjo Jokūbas Sliosoras, II-ą Jokūbas Ivanauskas, II-čią vietą laimėjo Adomas Čebelis.

Taikliausiejo kirepšininkai buvo apdovanoti šokoladiniais medaliais, o kiti dalyviai mėgavosi saldžiais paguodos prizais. 

 
Maisto produktų kainos

Atskirų maisto produktų kainos paskelbtos skyrelyje VEIKLA - viešieji pirkimai.

 
MOKESTIS

Maitinimo ir paslaugų mokesčio kainos eurais:

1. PUSRYČIAI - 0,52 Eur.

2. PIETŪS - 0,98 Eur.

3. VAKARIENĖ - 0,52 Eur.

VISO už vienos dienos maitinimą darželyje reikia mokėti  - 2,02 Eurų.

 

Už ugdymo sąlygų tenkinimą tėvai moka atlyginimą už kiekvieną vaiko lankytą ir nelankytą nepateisintą dieną:

1. vaikų, ugdomų pagal ikimokyklinio ugdymo programas - 0,58 Eurai.

2. vaikų, ugdomų pagal priešmokyklinio ugdymo programas-nuo 2016 metų balandžio 1 dienos mokėti nereikia.

 
Nuorodos