Naujienų prenumerata
Naujienų prenumerata
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas 

Sveikatos priežiūra

Vaikų sveikatos priežiūra darželyje rūpinasi dietistas ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistė. Mūsų įstaigoje šias pareigas atlieka Diana Grigalauskaitė.

Dietistas yra atsakingas už vaikų maitinimą. Keletą kartų per metus dietistas rengia perspektyvinį valgiaraštį 10 - čiai dienų , atsižvelgdamas į sezoniškumą, produktų kainų pasikeitimus. Sudaromas valgiaraštis turi būti patvirtinti įstaigos vadovo ir suderintas su Kauno visuomenės sveikatos centru. Sudarant valgiaraštį remiamasi Lietuvos higienos norma HN 75:2016.

Maitinimą siekiama organizuoti palankiai vaikų sveikatai. Pilnavertei mitybai yra svarbu, kad būtų subalansuota baltymų-riebalų-angliavandenių kiekiai maisto davinyje, svarbus maisto įvairumas. Taip pat labai svarbu, kad vaikams teikiamame maiste nebūtų neleistinų maisto priedų.

Mūsų įstaigoje vaikai maitinami 3 kartus . 4– 6 metų amžiaus vaikams per parą reikia gauti 1700 kcal. ir baltymų – 55 g, riebalų – 60 g, angliavandenių – 235 g. Pusryčiams vaikai gauna 30 procentų reikalingų kalorijų, pietums – 40 – 45 procentų, vakarienei – 25 – 30 procentų. Dietistas valgiaraštį sudarinėja pagal šias rekomenduojamas paros energijos ir maistinių medžiagų normas. Sudarinėjant valgiaraštį siekiama, kad patiekalai nesikartotų tą pačią dieną ar kelias dienas iš eilės, o daržovių, vaisių, pieno, mėsos, duonos, sviesto, kruopų vaikas gautų kasdien.

Sveikatos priežiūros specialistas yra pasirengęs suteikti vaikams pirmąją medicininę pagalbą bei užtikrinti vaikų sveikatos ugdymą ir stiprinimą. Specialistas kasmet stebi vaikų augimą ir brendimą. Svarbu stebėti vaikų augimo ir brendimo pokyčius, kad laiku būtų pastebėti vaiko raidos sutrikimai, nutukimas ar per mažas kūno svoris. Taip pat specialistas stebi vaikų sergamumą darželyje. Nustačius ar įtarus užkrečiamos ligos atvejį, imasi atitinkamų priemonių: organizuoja ir stebi, kad patalpos, įrenginiai, žaislai, inventorius būtų valomi, dezinfekuojami pagal Visuomenės sveikato centre dirbančių specialistų nurodymus. Šių priemonių imtis reikia todėl, kad būtų užkirstas kelias tolesniam ligos plitimui. Specialistas kontroliuoja bendrąją darželio higienos priežiūrą. Stebi, kad apšvietimas, geriamojo vandens kokybė, patalpų ir įrenginių priežiūra atitiktų Lietuvos higienos normos HN 75:2016 reikalavimus. Skatina, kad vaikai būtų kasdien išvedami į lauką, grupės būtų gerai vėdinamos, žiemos metu pakankamai šildomos, dulkės kasdien kruopščiai valomos. Taip pat slaugytojas organizuoja darželio darbuotojų profilaktinius sveikatos tikrinimus.


Informacija atnaujinta: 2018-07-19 14:11:37
© Kauno vaikų darželis Raudonkepuraitė Tel./faks.: 8-37 423214; 8-601 72227 | El. paštas: darzelis@rkepuraite.lt